Tudatos Teremtés
Hogyan hoz létre formát a gondolat?
A Tudatos Teremtés 1. axiómája: Minden az elme
A tudatos teremtés első axiómája az, hogy az Univerzum alapja az energia, pontosabban az elme vagy a tudat. Ez az első, a hét egyetemes törvény közül, nevezetesen a mentalizmus törvénye, amely kimondja, hogy minden - legyen az homokszem, gondolat vagy emberi lény - az elme. Nincs elméd - a mögöttes lényeged az Elme. Pontosabban az elméd, amely egy a Mindenható Abszolút Egyetlen Egyetemes Elméjével .
A Tudatos Teremtés 2. axiómája: Minden vibrál és vonz
A tudatos teremtés második axiómája az, hogy minden különböző frekvencián vagy rezgésszámon rezeg. Ez is a hét egyetemes törvény egyike , nevezetesen a rezgés törvénye. Az első axiómával együtt azt jelenti, hogy minden látható és láthatatlan az elme, amely különböző rezgési sebességgel rezeg. A Vonzás Törvénye ezután azt mondja nekünk, hogy a hasonló rezgés vonzza a hasonló rezgést, miáltal egy adott gondolat rezgése "vonzza" a gondolkodóhoz, a vele egyenértékű rezgést. Tehát, ha pozitív rezgéseket küldesz az Univerzumba, pozitív történéseket és dolgokat vonzol, ha negatívakat akkor negatív történéseket és dolgokat. Vagyis a gazdagság érzése még több gazdagságot , a veszteség érzése pedig még több veszteséget vonz.
A Tudatos Teremtés 3. axiómája: Az egyetemes elme teremt
A tudatos teremtési folyamat harmadik axiómája, hogy minden látható és láthatatlan dolog az Egyetemes Elme tevékenysége által jön létre . És mivel az elme tevékenysége a gondolkodás, minden az Egyetemes Elme gondolkodásán keresztül jön létre. Fontos, hogy az univerzális elme gondolkodási folyamata személytelen és tudattalan, anélkül, hogy bármilyen tudatos bemenetre lenne szükség, ami azt jelenti, hogy minden gondolat, amely kellően kitartóan és megfelelő feltételek mellett van, az Egyetemes Elmére hatva, formává válik. Bármilyen gondolat és bármilyen forrásból, beleértve Téged is, mint a gondolat forrását!
Thomas Troward bíró, az 1904-es Edinburgh Lectures on Mental Science című könyvének Új gondolat szerzője a következőképpen fejezte ki a gondolat teremtő erejét:
"Az elme [gondolat] tevékenysége megtermeli azt a magot, amely, ha hagyjuk zavartalanul növekedni fog, végül magához vonzza az összes a külső látható formában való megnyilvánulásához szükséges feltételeket."
Az elméd egyetemes elme
Az Egyetemes Elme mindenütt jelenlévő és Abszolút, meghatározása azt jelenti, hogy mindenütt jelen van egy időben a maga teljességében . Ez azt jelenti, hogy az elmédnek az egyetemes elmének kell lennie a maga teljességében, ezért, amikor gondolkodsz, az egyetemes elme gondolkodik. És amit te gondolsz, azt pontosan az Egyetemes Elme gondolja. Ez a lényege a gondolataid erejének, és annak, hogy miért te Teremted meg saját valóságodat, tudatos teremtés útján.
Tudatos gondolkodás kontra tudattalan gondolkodás
Még egyszer, mivel az elme tevékenysége a gondolkodás, akkor az a gondolat, kreatív. És a gondolataid, ami az összes mentális tevékenységedre vonatkozik, beleértve azt is, amit elképzelsz , érzel , amiben hiszel , amit igaznak feltételezel és így tovább. Minden ami megkülönbözteti az embert az állatvilágtól és az egymás között az emberi lényeket is, az a tudatos gondolkodás képessége. Vagy más szóval, a képesség, hogy tudatosan válasszuk meg gondolatainkat, és ezáltal tudatosan hozzuk létre saját valóságunkat.
Hogyan teremted meg az elméddel a valóságodat a tudatos teremtés révén?
Azzal, hogy tudatosan választod meg, mit gondolsz, szándékosan rányomja a gondolatait az Univerzális Elmére, mert, mint láttuk, az Egyetemes Elme pontosan azt gondolja, amit Te. Azt a környezetet, amelyben elülteted mentális magjaidat, belső világod természete határozza meg.
Az örömmel, hálával és hittel táplált mentális talaj a legtermékenyebb talaj, amelyben elültetheted szellemi magjaidat, a tudatos teremtés érdekében. Ezzel szemben a hithiányos, szélsőséges érzelmekkel és ragaszkodással átitatott mentális talaj, kihívást jelent magjaid termesztésére, bár nem feltétlenül lehetetlen. Megfelelő körülmények között tehát, a koncentrált gondolkodás elindítja azt a folyamatot, amely az elmét, a tiszta potenciális állapotában célirányosan átalakítja az aktualizált látható állapotba.
Ez a tudatos alkotás esszenciája, és mindenre vonatkozik, amit meg akarsz alkotni tapasztalatodban az anyagtól az absztraktig. És ne feledd még egyszer, hogy a "gondolkodás" kifejezés magában foglalja az összes mentális tevékenységedet - azt, amit gondolsz, elképzelsz, feltételezel, hiszel és érzel.
Az idő tényezője a tudatos teremtésben
Az idő fontos tényező, amelyhez alkalmazkodni kell a tudatos alkotás folyamatában. A spirituális síkon nincs idő, és nincs időeltolódás az ok és okozat között. Ez azt jelenti, hogy a gondolat megfelelő megnyilvánulása azonnali, és elválaszthatatlannak tűnik. Ezzel szemben a fizikai és mentális síkon (bár az utóbbiban kisebb mértékben) ki van téve az idővel és térrel kapcsolatos tapasztalatainknak, ezáltal időbeli eltolódást hoz létre a koncentrált gondolat (ok) és annak végső megnyilvánulása (hatás) között.
Engedélyezned kell tehát, hogy elteljen az idő, a vágyakra való mentális összpontosítás és annak megfelelő fizikai megnyilvánulása között. Biztos lehetsz benne, hogy vágyad már megnyilvánult a szellemi síkon, és csak idő kérdése, hogy mikor nyilvánul meg a fizikai síkon, mert az előbbi irányító hatalmat gyakorol, az utóbbi felett.
A tudatos teremtéshez szükséges inkubációs időszak
Az elme 3D formába való átalakulásához szükséges időt, a tudatos teremtés folyamatában inkubációs periódusnak nevezzük, amely jelen van az egész természetben és a 3D-és világban. Minden terhességnél, a fogantatás pillanatától a születés pillanatáig el kell telnie egy bizonyos időnek. A kertészkedésben az időnek el kell telnie attól a pillanattól kezdve, hogy a magot a talajba ültetjük, egészen az első hajtások megjelenéséig. Még egy sütemény sütésénél is el kell telnie az időnek, attól a pillanattól kezdve, hogy a tortaformát a nyers tésztával a sütőbe tesszük a tökéletesen megsült süteményig.
Nem eheted meg a tortádat sütés közben
Bizonyára nem számíthatsz arra, hogy egy perccel a sütőbe helyezés után elfogyaszthatod a süteményt. Miért várnád el, hogy vágyadat teljes 3D-s formában láthasd, amikor kinyitod a szemed, miután elképzelted? Amit abban a pillanatban tudhatsz, az az, hogy feltételezed, hogy kívánságod már teljesült. A tudatos teremtés már abban a pillanatban megtörtént, amikor elképzelted, és ha zavartalanul és megfelelő körülmények között hagyod, akkor formává válik. Ugyanúgy, ahogy tudod, hogy a süteményed már készen van abban a pillanatban, amikor behelyezed a sütőbe, és ha zavartalanul és megfelelő sütési körülmények között hagyod, akkor formába öltöd.
Az idő haszna
Ezt a hasonlatot szem előtt tartva, ha megértjük, hogy egy bizonyos lappangási időszaknak el kell telnie ahhoz, hogy a 3D világban minden dolog megszülethessen, akkor az elszakadásnak és a türelemnek természetesnek kell lennie. Sőt, ez az időzítés nagyon előnyös, mert megakadályozza a nem kívánt gondolatok azonnali aktualizálását a fizikai síkon. Az idő, időt ad arra, hogy meggondold magad.
El tudod képzelni azt a káoszt, ami akkor következne be a Fizikai Síkon, ha mindenki gondolatai, akár koncentráltak, akár nem, azonnal aktualizálódnának anyagi formában? Légy tehát hálás az idő múlásáért, és fordítsd előnyödre, ha kitartsz a képzeletedben. Időpocsékolás azon töprengeni, vajon megvalósul-e az, amit elképzeltél, amikor a törvény szerint ennek muszáj, ha zavartalanul hagyod.
A tudatos teremtés képlete
Mindent összevetve, itt van egy egyszerű képlet a tudatos teremtési folyamathoz:
Statikus elme (az elme sztázisban )
Gondolat - képzelet (az elme cselekvésben)
Időhíd (lappangási időszak)
Megnyilvánulás (az incidensek hídja)
3D-s élmény (a forráshoz/gondolkodóhoz vonzódva).
És végül Neville Goddard egészen költőien foglalta össze a tudatos teremtést, amikor azt mondta:
Statikus elme (az elme sztázisban )
Gondolat - képzelet (az elme cselekvésben)
Időhíd (lappangási időszak)
Megnyilvánulás (az incidensek hídja)
3D-s élmény (a forráshoz/gondolkodóhoz vonzódva).
És végül Neville Goddard egészen költőien foglalta össze a tudatos teremtést, amikor azt mondta:
Ez azoknak a titka, akik ébren fekszenek az ágyban, miközben igazat álmodnak. Tudják, hogyan kell álmukban élni, amíg valójában meg nem teszik. Az ember egy irányított, éber álom közvetítésével előre meghatározhatja jövőjét. Ez a képzeletbeli tevékenység, a teljesült vágy érzésében élés, az események hídján vezeti át az embert az álom beteljesülése felé. Álmodni - gondolni rá -, akkor a képzelet teremtő ereje megválaszolja kalandos vágyainkat, és a teljesült kívánság ránk tör, és váratlanul magával ragad."
Az időről pedig a tudatos teremtés kontextusában ezt mondta: "Miután elültetted ezt a magot képzeletedben, ne tépd szét azzal a szorongással, hogyan fog megvalósulni. Minden magnak megvan a maga meghatározott ideje. Néhány mag vár néhány napot, mások egy kicsit tovább. Bízz benne, hogy amit elültettél, az megjelenik a világodban." Adj időt a képzeletedben tudatosan elültetett magoknak a növekedésre. Ne húzd fel az első hajtásaikat, hogy segítsd őket, nehogy túl erősen húzd és kitépd őket. Az idő leghűségesebb társa a kitartás és a türelem.